Hiç düşündünüz mü?

Hiç düşündünüz mü?

 

Priz köşelerinde yada elimizde PowerBank  ile gezdirdiğimiz adeta bağımlısı olduğumuz telefonlar  bizi nereye götürüyor bilmiyorum. Teknolojinin sınırı yoktur ama sınırsız teknoloji biraz korkunç geliyor.

 

Herkes ileride teknoloji savaşlarının başlayacağını tahmin edebiliyor ancak kimse teknoloji savaşında bizim telefonlarımızda bulunan; Fotoğraf, video, mesajlar, sosyal medya uygulamalarındaki hesaplar, yerimizi tespit edebilen haritada ki konum özelliğinden zarar geleceğini düşünmüyor.

 

Telefonumuz kaybolduğundan, “telefonumu bul” özelliği ile sizin kaybettiğiniz telefonu bulabilmenize olanak tanıyan firma sizin yapamadığınız/bilmediğiniz hangi özellikleri kullanıyordur ? Hiç düşündünüz mü? Tabi ki de hayır. Düşünseydik, en son çıkan telefonu alabilmek için kuyruklara girip, ön sipariş vermezdik.

 

Bizler  “Onun Instagram’ı varmış bende  açayım”, “o Facebook’ta 100 beğeni alıyor, benimde almam gerek” gibi komik ego savaşları içerisindeyiz.

 

Sosyal medyada duyarlılık yaparak Like, Retweet gibi şeylerin peşinden koşup, dışarıda mendil satan çocuktan mendil almayan, mazlumu gördüğünde yolunu değiştiren topluluk haline dönüşüyoruz.

 

SOSYAL MEDYADA TAKİP İÇİN:

 

https://twitter.com/KadirMercanoglu

 

https://www.facebook.com/KadirMercanoglu

 

https://www.instagram.com/kadirmercanoglu/